2024. április 25.

Szombathelyi úszót akar a Harvard és a Stanford

A Harvardra és a Stanfordra is hívták Barta Marcit, aki most érettségizik a Nagy Lajos gimnáziumban.

A szombathelyi úszóra tavaly júniusban figyeltek fel, amikor az ifjúsági Eb-n több érmet is szerzett. 200 méter vegyesen ezüst éremmel zárt egyéniben, és a 4×100 méteres gyorsváltó tagjaként is második helyezést értek el. Emellett részese volt annak a gyorsváltónak is, amelyik Indianapolisban az ifjúsági világbajnokságon megnyerte a 4×100-as váltót.

Az úszótehetség 6 éves korában kezdett sportolni a szombathelyi Vízmű SC-ben, az első versenyén, ami egy Országos Bajnokság volt, aranyérmet szerzett 50 méter háton.

Barta Marci végül ösztöndíjjal felvételt nyert az indianai University o Notre Dame-ra, ahol üzleti analitikát fog tanulni.